Aктерот Џон Траволта со последен поздрав до колешката Оливија Њутн Џон, со која играа заедно во легендарниот мјузикл „Брилијантин“ од 1978 година.

Моја најдрага Оливија, ни ги направи животите толку многу подобри. Твоето влијание беше неверојатно. Те сакам многу. Ќе те видиме по патот и сите повторно ќе бидеме заедно. Твој од првиот момент кога те видов и засекогаш!
Твојот Дени, твојот Џон!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by John Travolta (@johntravolta)

Актерката почина на 73-годишна возраст по храбра и јавна битка со ракот во нејзиниот дом опкружена со семејството и пријателите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.