Жарко Лаушевиќ во лоша здравствена состојба, му се слошило во ресторан интервенирале лекарите на лице место

Естрада 05.06.2019 / 20:46

На познатиот српски актер Жарко Лаушевиќ попладнево му се слошило за време на ручек во познат ресторан во Земун . Состојбата била сериозна , зашто Итната помош дошла веднаш и на самото место докторите го спасувале 59- годишниот актер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.