Jeлена Карлеуша знае да ужива за сите пари.Таа отседна во најскапиот хотел во Турција.Сопругот Душко и децата не се со неа.Но, на Јелена воопшто не и е здодвно во хотелот.

Времето најчесто го минува во фотографирање. Па така на Инстаграм може да слики покрај базен на кои се разбира во преден план е задникот на Јелена кој е нејзин заштитен знак.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.