Една од најпознатите топ-модели на светот и еден од „ангелите на Викторија“, Сара Сампајо, на социјалните мрежи се пофали со фотографија којашто преедизвика многу коментари.

Атрактивната манекенка позира пред еден водопад на Хаваите, каде што ужива деновиве, а во прв план го истакна своето убаво лице, без грам шминка, но и заоблениот задник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Sampaio (@sarasampaio)

Сепак, нејзината фотографија предизвика голем број критики, а нејзините фанови го поставија прашањето што се случува со нејзиниот задник, кој делува далеку поголем од порано.

„Задникот ти е двојно поголем отколку пред короната“, „Ова е само лош фотошоп“, Дефинитивно лошо излегуваше на слики од овој агол“, „Многу си се здебелила“ – се дел од критиките.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Sampaio (@sarasampaio)

Меѓутоа, меѓу 7,5 милиони фанови колку што ја следат славната 29-годишна Сара, имаше и многу пофалби и комплименти за нејзиното совршено тело.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.