Пред точно 27 години балканската ѕвезда Лепа Брена се омажи за тенисерот Слободан Боба Живојновиќ. По повод годишнината таа на „Инстаграм“ сподели фотографии од тоа време.

 

View this post on Instagram

 

Happy anniversary👍🍷❤️💋😍#srecnazena #pazikomezavidis #udjislobodno #bolisineprolazis 💋❤️👍

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Таа 1991 година, Брена носеше невестински фустан од модната куќа „Диор“, специјално изработен за неа. Поради нивната венчавка тогаш бил прекинат и „Дневник 2“, за да може да има вклучување во живо со младенците.

Подоцна касетата од свадбата се продавала и изнајмувала.

Прочитајте го вчерашното интервју на „Република“ со Лепа Брена, која во Скопје го најави концертот кој ќе се одржи на 15 декември.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.