Горан Стојановски, еден од најпопуларните телевизиски лица во Македонија преку видео порака побара од граѓаните да седат дома и да ги почитуваат препораките.

Во негов стил инспектор Томе се закани со казни и со затворање на пансионот Преспав ако не е затворен.

Зошто бре ресторанот не ви е „шатдаун“. Е сега јас ќе ве пломбирам и ќе ве „карантенизирам две недели-се закани Томе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.