Снаата на Светлана Ражнатовиќ за црковното венчавање ја носеше венчаницата со која пејачката се омажи за Жељко Ражнатовиќ – Аркан.

Потоа, Богдана ја облече втората, од трите венчаници за свадбата со Вељко. Како што пишува српски „Ало“, овој фустан Богдана го изнајмила за 1.300 евра.

Фустанот е долг и раскошен, украсен со кристали и 3D цветови, пишува порталот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.