Тамара Тодевска во емисијата „Бексејџ“ проговори за тешките моменти со кои се уште се соочува откако на прославата во Амбасадата на САД за „4 јули“ при интонирањето на македонската химна го изостави делот со Гоце Делчев.

Тамара ја признава грешката  и оти размислува стиховите од химната да ја истетовира на себе само за да докаже дека било случајност и грешка.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.