Порно аферата на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш од ден во ден добива нови размери. Само што пејачката реши да подигне 120 тужби против српските медиуми, босанскиот фудбалер Врањеш реши да возврати со контратужба и закана за изнесување на детали од нивната двегодишна љубовна врска.

После 1,5 месец откако се зборува дека постои и експлицитно видео, на интернет се појави и петиција за Врањеш да го пушти порно видеото кое го има со пејачката.

Покрај бројните разголени фотографии на Јелена Карлеуша, јавноста е известена дека некаде во лавиринтите постои снимка со експлицитна содржина со Јелена Карлеуша.

Снимката постои, а јавноста желно ја исчекува, но чекањето се оддолжи.

За да се забрза процесот и снимката да излезе од лавиринтот, покрената е петиција- пишува во петицијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.