На пејачката Јелена Карелуша и се заканува уште еден скандал доколку го спомене босанскиот фудбалер Огнен Врањеш, а како што фудбалерот им кажал на пријателите, тој има најново оружје за неа.

Како што дознава Блиц од извори блиски на фудбалерот поради скандалот кој исплива во јавноста, а се однесува на неговата преписка со пејачката, Огнен е решен доколку Јелена Карлеуша го споменува во негативен контекст, тој да се брани со компромитирачки фотографии кои наводно ги поседува, а кои на неа воопшто нема да и одат во прилог.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.