Српската пејачка Јелена Карлеуша речиси никогаш дома не е сама, освен децата, таа постојано има во домот луѓе кои се грижат за нејзиниот дом, двор и гаража.

Карлеуша овој пат направи нешто што ги изненади пријатно вработените куќни помошнички во нејзиниот дом во Белград. Таа им купила маички со натписот „Не јадам животни“ алудирајќи на тоа дека во нејзиниот дом ова е правило број 1.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.