Роберт Шаулиќ,вонбрачниот син на фолк пејачот не се откажува од тоа да влезе во тестаментот на својот татко. Наследството на Шабан се уште не е поделено бидејќи за него не може да се договорат трите законски деца и сопругата Гордана.

Роберт на двегодишнината од смртта на татко си дошол порано бидејќи не е во добри односи со семјството.

Тој ангажирал адвокат кој треба да издејствува да влезе во тестаментот.Шабан поседува неколку куќи и парични средства но сите се на име на сопругата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.