Продолжува војната на релација Цеца Ражнатовиќ-Чеда Јовановиќ. Откако се караа во тв емисија, пејачка сега дополнително објаснува за минатото на Јовановиќ и за неговата поврзаност со криминалното подземје.

Цеца тврди дека тој бил редовен гостин во озогласената куќа на улициата „Шилерова“ која беше седиште на озогласениот Земунски клан, кој беше обвинет за убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ.

Таа тврди дека за него дури и се подготвувало посебно јадeње, бидејќи го третирале како важен гостин.

-Чеда дури и ја водел сопругата на Спасојевиќ во затвор. Тоа го тврдат и вработени во затворот. Верувам дека како пријател сакал да им помогне и да им се најде. Проблем е што го негира пријателството и тие топли пријателски гестови-вели Цеца

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.