Водителот и новинар Гоце Андреевски ја побара за жена својата девојка Даниела, за време на одморот во Охрид.

Убавите вести Даниела ги обелодени на својот фејсбук-профил, каде објави и фотографија од прстенот. Под објавата се нижеа честитки за новопечениот пар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.