Кристина Раденковиќ, водителка на „Сложувалка“ и „Стигни ме ако знаеш“, во вторникот итно е примена на Институтот за ортопедија во Бањица. Водителката беше примена поради скршеници на двете раце.

Како што неофицијално дознава „Курир.рс“, водителката со семејството била на зимски одмор во Италија, а повредите се случиле при рекреативно скијање.

Судејќи по објавите на Инстаграм, водителката била на зимување со семејството, каде и ја доживеала несреќата. Познато е дека Кристина ги сака зимата и зимските спортови и дека ужива во скијањето.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.