Водителката на сителовата утринска емисија „Магазин“ и некогашна спикерка за забавното шоу „Фчерашни новости“, Јелена Богојевиќ денеска ја донираше својата коса преку невладината организација „Сано“. Од нејзината плетенка, ќе биде изработена перика.

И Јелена Богојевиќ ни ја донираше својата плетенка за изработка на перика за некое детенце кое се лекува на хемато-онколошкото одделение при Детската Клиника. Браво! Секоја чест!, споделија од „Сано“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.