Стефан Филиповски од дуото „Некст тајм“ веќе подолг период е во врска со манекеката Маја Ристеска, открива „Бекстејџ“, а пријатели блиски до двојката за естрадниот магазин тврдат дека се многу заљубени и неразделни.

Двојката се уште ја крие љубовта од јавноста, но манекенката се појави на промоцијата на бендот во Куманово за видеоспотот за „Јовка кумановка“.

Македонската манекенка и поранешна лото-девојка пред околу една година стави крај на двегодишниот брак со фудбалерот Јован Костовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.