Македонската актерка Јана Стојановска се омажи за кошаркарот Андрија Бојиќ.

Свечената церемонија се одржа во хотело „Југославија“ во Белград. Јана и Андрија се запознаа во Скопје, кога српскиот кошаркар пристигна во таборот на македонскиот шампион МЗТ пристигна пред две сезони.

Тие се во врска се повеќе од една година, а неодамна во јавноста споделија дека го очекуваат своето прво дете.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.