Можете да видите дека мојата пријателка е иста како Џенифер Анистон.

Овој твит на студентoт по право, Аргентинецот, Лео Јапур, предизвика бум на социјалните мрежи во Јужна Америка.

За кратко време фотографијата на речиси идентичната двојничка на хиоливудската актерка собра повеќе од 165 илјади лајкови, 4,5 илјади коментари и илјадници ретвитувања.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.