Викторија Лоба неодамна стана заштитно лице на нов бренд за костими за капење. По тој повод пејачката снимаше фотосесија во Охрид, а на снимањето на самиот едиторијал за влакно избегна фатална несреќа. Имено, една од конструкциите за малку ќе паднеше врз неа, а Лоба како вистински професионалец наместо да избега, се сврте и ја задржа истата.

Овој момент го „фати“ една од камерите, па видеото виртуелно се прошири на социјалните мрежи и е едно од најгледаните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.