Со звуците на неговата „Недела„ свирена од 50 виолини беше испратен Џеј.Последна почит му изразија неговите колеги и семејството.

Џеј почина во неделата во неговиот дом на 56-годишна возраст од срцев удар

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.