Откако во јавноста беше објавено дека Кристина Димитријевска и Даниел Кајмакоски, македонската манекенка постојано е во центарот на вниманието на јавноста.

Таа се врати на својата професија, па неодамна ја претставуваше Македонија на финалето за изборот на „Мис Глоуб“, каде ја освои титулта најфотогенична.

На „Инстаграм“, оваа млада мајка постојано споделува за своите напорни тренинзи во теретана, а ова видео во кое го вежба задниот дел од телото ги остави сите без здив.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.