Има многу работи кои сум и ги кажала на малата Тамара, таа секогаш ќе биде за мене малечка и ранлива. Од мало девојченце…знам дека и значи секој миг поминат на сцена и го живее тоа. Знам дека ќе растури оти е моќен и силен вокал. Тоа малечко девојченце има добиено многу битки, многу солзи но и неверојатна желба да биде најдобра. Биди горда на секоја лузна која ќе остави белег во твоето срце, секоја има порака која ја препознаваш.
Сигурна сум. Со тебе сум постојано и те мислам – напиша актерката Весна Петрушевска пред вечерашниот настап на Тамара Тодевска која годинава не претставува на Евровизија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.