Ќерката на Наум Петрески, пејачката Анастасија Петреска се заколна на вечна љубов пред Бога. Петреска се венча во црква со избраникот Владимир Поповски, со кого склучи граѓански брак во јануари.

Анастасија и пејачот на „Биоритам“ истиот ден ја крштеваа и ќерката Андреа, која е стара два месеци.

Двојката својата среќа ја сподели на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.