Покрај боксот Вељко Ражнатовиќ има друга занимација. Тој во родното село на мајкам му, Житораѓа купи голема фарма на која ќе одледува свињи.

Во овој бизнис вложи околу околу 50.000 евра.Има многу прасиња а купи и коњи бидејќи многу ги сака овие животни. ВО фармата вработил и еден другар кој ќе се грижи за сето тоа додека Вељко има бокс мечеви.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.