Иако за надворешниот свет глумел сопруг за пример, Велимир Беливук водел двоен живот. Тој бил во врска со старлетата Александра Николиќ која учествува во шоуто „Задруга“.

Александра и Веља биле видени заедно непосредно до неговото апсење, а тоа го потврдиле и неговите пријатели меѓу кои и „месарот“.

Александра има 32 години работела и како проститутка во Швајцарија и била дел од аферата „Бујановац“ каде богати гастарбајтери плаќале секс услуги со девојки од Србија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.