Веља невоља е многу лут на Тијана Ајфон бидејќи дознал дека полицијата главните информации за неговото апсење и делување ги добила токму од неа. Веља иако е во притвор редовно се информирал од медиумите.

Старлетата го минала полиграфот во полиција и кажала све што знае за гланот на Беливук. Тијана била верена со соработникот на Веља, Мирослав Тадиќ Микса кој беше уапсен заедно со Беливук. Тие ја користеле Тијана како обичен курир и затоа таа знае за нивните „бизниси“ и контакти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.