Престанете да не држите во страв, порача фолк-пејачката Елена Велевска преку „Фејсбук“, додавајќи дека вистинските верници се плаѓат само од бог, не од вирус.

Ние сме се избориле со многу потешки ситуации од вирус.На луѓето им е потребна вистинска помош по здравствените установи, во кои е скоро недостапно да се обратат.
Штетата е повторно по народот и психичка и материјална.
Вистинските верници се плашат само од Бог, не од вирус.
Животот треба да продолжи, пишува Велевска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.