Гордана Шаулиќ, иако во длабока жалост поради смртта на сопругот Шабан Шаулиќ, низ солзи рекла дека претчувствувала дека нешто се случило.

Што да ви кажам, плачам од вчера. Благодарам на сочувството. Не можам да верувам што се случи, го нема веќе…

На прашањето кога последен пат разговрала со сопругот, Гордана низ солзи рекла: Ни нема излез од оваа ситуација!

Го барав неколку пати вчера, како да чувствував дека нешто се случило. Не можам веќе да зборувам – рекла Гоца.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.