Васил Гарванллиев е апсолутен аутајдер на Евросонг.Обложувалните веќе ги објавија коефициентите.Па така коефициентот за Гарванлиев по некое чудо да победи е 500.
Тоа значи дека за едно вложено евро ќе добиете дури 500.

На Васил не му се даваат никакви шанси ни за влез во финалето каде коефицинетот е 200.
Предвидувањата се дека тој ќе заврши седми, ама одзади, додека победник ќе биде Малта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.