Тијана Дапчевиќ деновиве одбележа 20 години брак со сопругот Милан Дапчевиќ. По тој повод таа сподели фотографија од нив двајцата како изгледале некогаш, а со помош на апликацијта „Faceapp“ и како ќе изгледаат кога ќе остарат.

Те сакам Милан Дапчевиќ, dа бидеме заедно уште 20 и 20 и 20 години (да бидеме вакви како na „Faceapp“), и понатаму да се сакаме до засекогаш, напиша Тијана.


Честитики пристигнаа од многу нејзини пријатели и колеги меѓу кои и од Нина Бадриќ и Тарик Филиповиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.