Од петокот почна со емитување „Опуштено“ на Тони Михајловски, емисијата со која знаете дека ви е загарантирано смеење. За оние кои ја пропуштија, може да ја погледнат и на „Јутјуб“.

Тони ќе може да го гледаме секој петок од 22:30 на „Алфа“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.