Јанг Долф е убиен попладнево во Мемфис, јавува телевизијата FOX.

Триесет и шест годишниот рапер и пејач е убиен во слаткарница каде влегол да купи колачи, потврдиле вработените кои биле сведоци на настанот.

-Некој дојде со автомобил и пукаше кон него, вели сопственикот на локалот.

Раперот чие вистинско име е Адолф Роберт Торнтон е познат особено во неговиот град Мемфис, а во 2016 година го издал својот деби албум „Kinf of Memphis“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paper Route Frank (@youngdolph)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.