Манекенката и поранешна водителка на естрадниот магазин „Бекстејџ“, Симона Станковска, стана мајка.

Убавата Станковска денес се породи и на свет донесе син.

Симона се омажи пред 10 недели, во почетокот на август. Извесен период живее во Белград заедно со партнерот кој е професионален спортист.

 

View this post on Instagram

 

Happiness is only real when shared 💕 03.08.2019

A post shared by S T A N K O V S K A (@stankovska_simona) on

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.