Познатата пејачка, водителка и писател Сузана Турунџиева не остава ништо на случајот, па и на свои 51 година е физички активна и изгледа одлично.

На својот фејсбук-профил Турунџиева таа сподели дел од атмосферата во теретана, а на фотографијата е облечена во дводелен костим за капење со боксерски ракавици.

Ако ти бапнам една в глА, ќе вииш от кај течи ДрагОоро – стара битолска, напиша таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.