Водителката и пејачка Сузана Турунџиева остава тешка година зад себе, а во годината во која го очекува првото внуче влегува со проветрени мисли и енергија. На оригинален начин таа си ја честита новата година и ни порачува да го направиме истото.

Не стигнав да ја изгланцирам и дезинфицирам целата куќа, ниту да избришам детално прашина насекаде… како што не стигнав ни да ги светнам прозорците, плакарите и да ги исперам завесите на истекот на 2018… Немам јас време за такви “домаќинлуци”… Но затоа успеав да ја отстранам целата “мувла” и “прашина” од моите мисли, да ги “проветрам” моите чувства, и да ги отстранам сите “инсектициди” и “штеточини” кои ми ја крадеа енергијата во 2018та. Да живее 2019та и сите прекрасни нешта кои ме очекуваат во неа❤️🎊🎁🎼🎹🏆🎑🎖️🎥📽️📚📖

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.