Васил Тупурковски Циле, со нова тура интересни приказни ќе биде гостин во новата 1на1, во недела од 18.30 на Канал 5.

Минатата недела, Жаре и Тупурковски муабетеа за неговата младост и за времето на Југославија, а оваа епизода, снимена во канцеларијата на Жаре опфаќа анегдоти од деведесетите. Има и една интересна приказна од младоста.

Работев како келнер во САД. Ме избркаа поради кошарка, изјави Тупурковски.

За оставката што му ја дал на Киро Глигоров, за проектот Тајван, за другарството со Есма, ќе раскаже Тупурковски во недела.

Есма сакаше да ни ја препише куќата, да биде седиште на нашата партија ДА, се присети Тупурковски на кралицата на ромската музика.

Во продолжение, погледнете и интересна приказна за омилените кафани на Тупурковски:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.