Скоро и да нема кој не се сеќава на супер-популарниот холивудски пар, Анџелина Џоли и Бред Пит кои веќе не се брак 3 години. Сите нивни деца сега имаат повеќе од 10 години, а по разводот тие беа многу малку експонирани во јанвоста.

Медокс и Захара им се посвоени, а Анџелина го роди Шилох во 2006 година. Следната година тие го посвоија Пакс, за Џоли во 2008 да се породи со близнаците Нокс и Вивиен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.