Српската пејачка Катарина Остоиќ Каја се разведува од нејзиниот сопруг, диџејот Џуниор Џек, објавија денес српските медиуми.

Ова е трет брак за 36-годишната пејачка, која првпат се мажи на 19 години.

Имав вистинска традиционална српска свадба, со три музики во хотел „Југославија“, но тогаш бев трудна и не уживав баш во веселбата, откри своевремено таа за „Блиц“, зборувајќи за бракот со Никола Драгољевиќ.

Со Драгољевиќ, кој беше апсен за дрога и напад врз службено лице, Каја ја доби ќерката Николина, денес 16-годишна тинејџерка.

 

View this post on Instagram

 

Ne mogu lazne ljude. Lazne osmehe. Lazna prijateljstva. Dolazim iz zemlje u kojoj cvetaju “prijateljstva” kao pecurke posle kise, ona instant zblizavanja i obozavanja koja obicno kriju neku mracnu pricu iza sebe. Najcesce su to situacije kad se, recimo, posvadjaju dve prijateljice, pa ova jedna brze bolje otrci kod najveceg neprijatelja svoje sada vec bivse prijateljice, pa se sa njom uortači. Pa onda zajedno ovoj nabijaju rogove. To prste slike, izjave ljubavi, bff tagovi, smicalice, cuda. To je kod nas gotovo obavezan korak nakon sto se prekine jedno prijateljstvo. Mora jos koja nožekanja da se zabode, nije dosta. Daleko im lepa kuca, sto dalje od moje… Ja sam sebi rodila najbolju prijateljicu, zar nisam najveci car na svetu? ☺️💕👩‍👧 @nikolinadragojlovic

A post shared by K A Y A (@kaya_ostojic) on

Во 2009 година пејачката се омажи за кошаркатот Урош Дувњак, кој во тоа време играше за еден полски клуб. Кога се врати во Србија, тие се разделија и се разведоа со договор и без тешки зборови на крајот на 2010 година.

 

За време на снимањето на шоуто „Операција триумф“ во 2011 година, Каја се запозна со Италијанецот Вито Лученте, познат како диџеј Џуниор Џек, со кого се венчаа во Брисел во 2014 година.

Како што шпекулираат соседните медиуми, пејачката веќе има ново момче и тоа седум години помладиот фудбалер Матео Павловиќ од Хрватска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.