Лепа Брена (60) ја промени фризурата и веднаш се пофали на својот профил на „Инстаграм“.

Промената на имиџот му ја довери на својот долгогодишен соработник и пријател, белградскиот фризер Мирослав Луковиќ

„Изгледаш 20 години помладо“, „Феноменално, како девојка си“, се само дел од коментарите на нејзините фанови кои очигледно се воодушевени од трансформацијата на фолк-ѕвездата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.