Тони Цетински на својот Инстаграм профил стави објава со цел наводно да се пошегува со своите следбеници дека кастрацијата е лек против коронавирусот.

Пејачот, кој со месеци јавно ги застапува ставовите против вакцинирањето, сподели слика во која им порача на своите следбеници да ги тестираат животните.

Одете и тестирајте ги животните. Моето куче беше позитивно, па јас го кастрирав и сега тоа е негативно. Значи, лекот е кастрација, напиша Тони на фотографијата и го потпишал натписот со “Лекот е пронајден”.

 

View this post on Instagram

 

LIJEK JE PRONAĐEN ‼️😂😂😂

A post shared by Tony Cetinski⭐️𝕠𝕗𝕗𝕚𝕔𝕚𝕒𝕝 (@tonicetinski) on

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.