Жељко Јоксимовиќ откри дека после синот Коста и близначките Ана и Срна, со сопругата Јована Јокисмовиќ нема веќе да имаат деца.

Имено, Јована со девојчињата имала тешка бременост и породување, па брачниот пар веќе не е во можност да има уште деца.

Не можеме веќе да имаме деца. Од нас сепак, толку – открил Жељко за медиумите.

Синот Коста, парот го доби во 2014 година, а Ана и Срна во 2017 година.

Девојчињата постојано зборуваат. Срна повеќе од Ана, а нивниот брат Коста тоа едвај го дочека. Постојано прашуваше кога ќе зборуваат, а сега ги насочува бидејќи немаат баш најдобра рамнотежа. Тој тоа како го знае, но исто така знае да се налути кога нема да му се тргнат од патот додека поминува – рекол Жељко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.