Една недела пред фајнлфорот во Келн, ракометарот на скопски Вардар Тимур Дибиров во „Еден на еден“ искрено признава како изгледаше состанокот на кој им било соопштено дека главниот спонзор, Сергеј Самсоненко заминува.

Бевме како мртви, му признава Дибиров на Жаре.

Погледнете го неговиот одговор во видеото објавено пред емисијата во недела:

Целото интервју со Тимур Дибиров, каде зборува за Вардар, навивачите Македонија…гледајте го оваа недела, 26 мај, од 18.30 часот на Канал 5.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.