Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ се пофали како прави ајвар во семејниот дом во Драчево.

Тијана како „доказ“  од својот труд објави видео на социјалните мрежи, на кое се гледа како меша ајвар заедно со својот татко.

Тијана вели дека и пејачите знаат да прават ајвар, а дека таа обожува кога ајварот е лут.

View this post on Instagram

Putin, tata i ja pravimo ajvar😂✌🏻

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) onRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.