Тијана Дапчевиќ со фотографија од 1999 година обележа 22 години од оној 24 март, кога започна воената акција на НАТО со бомбардирање на Србија, која траеше 78 дена. Пејачката сподели дека токму на тој ден од револт и тага си ја избричила главата и испрати порака „никогаш да не се повтори“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.