Јелена Карлеуша се уште не може да ја прифати загубата на мајка и Дивна, која пред повеќе од 40 дена почина од тешка болест.

Пејачката излезе на нејзиниот гроб во придружба на својот пријател и менаџер, како и ќерките Атина, а сега на социјалните мрежи објави една од низата потресни фотографии.

Во последно време, Карлеуша сите свои објави на Инстаграм ги посветува на Дивна, а така било и овојпат.

Таа го покажала цвеќето кое го оставила на гробот на својата мајка, а во прашање се црвени рози во венец во облик на срце.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.