Иако не го честита Денот на татковиците, турскиот актер Бурак Озчивит го избра токму тој ден од западниот календар за по подолго време да објави  заедничка фотографија од синот Каран.

 

View this post on Instagram

 

Oğlum.🤜🏻🤛🏻

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Каран се роди на 15 април, а веќе е поголема ѕвезда од татка си и мајка си, дајцата успешни турски актери.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.