Александар Тарабунов е во тајна врска со негова колешка, открива „Ексклузив“. Според нивните извори, пејачот е во врска со 18-годишната Барбара Поповиќ, со која се запознале на последниот „Макфест“. Веста за тв-емисијата ја потврдиле и нивни блиски пријатели.

Тие неодамна заедно ја препеаја и неговата песна „Би те одбрал само тебе“.

Поповиќ во 2013 година ја претставуваше Македонија на Детската Евровизија со песната „Охрид и музика“, каде го освои последното место.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.