Тапанарот Драгољуб Ѓуришиќ (68) е заразен со коронавирусот и е на интензивна нега во болницата „Драгиша Мишовиќ“ во Белград, дознава српски „Новости“.

Познатиот музичар кој свиреше во групите „Леб и сол“, „Кербер“, со Ѓорѓе Балашевиќ и Здравко Чолиќ, како и со други познати изведувачи, имал температура од 39 степени Целзиусови со денови минатата недела, но дури пет дена подоцна тој решил да побара лекарска помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.