Позната пејачка Тања Савиќ е пред банкрот. Таа морала драстично да ги смали трошоците за живот па дури и да ги отпише децата од приватната школа. Таа Белград го замени со Смедерево и тоа и одговара.

Нејасно е дали во оваа криза ќе и помогне нејзиното момче градоначалникот на Бања Лука Драшко Станивуковиќ.

Сега кога децата се сами со неа и кога таа сама одлучува за нивниот живот, Тања го откажа приватното училиште за да ги намали трошоците. Ги запиша во државно училиште во Смедерево, каде што живеат. Таму се сите деца од соседството, а можат пешки до училиште, што за Тања многу значи. Сите во Смедерево ги знаат, па некако и е полесно, бидејќи во Белград постојано беше под стрес. Децата не се жалат, не им е важно каде одат на училиште, а Тања значи дека тоа што им е блиску не ја чини ништо. Сепак, таа мора да ги врати сите изгубени пари за да може повторно да инвестира во нови песни и спотови. Не и е лесно, се разбира, но се бори најдобро што може. Поранешниот сопруг Душан полуде кога слушна дека децата одат во државно училиште, но  не може ништо да стори од Австралија – открива пријателка на Тања.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.